تبلیغات
والیبال استان خوزستان - لیگ استان...
دوشنبه 11 آبان 1394  02:18 ق.ظ
نوع مطلب: (خبری ،) توسط: مسعود گلاب

قهرمانی باشگاههای خوزستان
پدیده ای بنام لیگ استان از اواخر دهه هفتاد در استان ما شکل گرفته و با همه کمبود و کاستی ها بطور نامنظم تقریبا همه ساله برگزار شده است.
هرچند که برگزاری این لیگ در سالیان متمادی برنامه مدون و خوبی نداشته ولی در مقایسه با دیگر استانها در نوع خود اتفاقی خوب و مثبت است.
اگر در مورد زمان برگزاری این مسابقات بیشتر دقت میکردیم برگزاری این لیگ در نیمه اول سال بدلیل حضور بازیکنانی با کیفیت بهتر فواید بیشتری داشته و لیگ از سطح قابل قبولی برخوردار می شد .بعد از شروع لیگ برتر و همزمان با برگزاری لیگ یک در نیمه دوم سال طبیعتا لیگ خوب و پویایی نخواهیم داشت.

نکته ایی دیگری که حایز اهمیت می باشد با توجه به تمرکز تیمها در یک شهر و عدم برگزاری مسابقات بصورت رفت و برگشت بدلیل وسعت استان و عدم پوشش مالی بسیاری از تیمها ،لقب بهتر برای این مسابقات  بعنوان قهرمانی باشگاهای خوزستان می باشد.
با توجه به اوضاع اقتصادی تیمهای شرکت کننده و هزینه بالای مسابقات و برگزاری مسابقات در نیمه دوم سال و عدم حضور تعداد ی از بازیکنان با کیفیت بالا، بهتر بود  اقدام به برگزاری لیگ جوانان با تقویت دو تا 4 بازیکن بزرگسال می کردیم.
قطعا با شروع مسابقات شاهد حضور بازیکنانی با سن بالا و بدون آینده  و حضور بی نظم برخی تیمها در حین مسابقات و از همه مهتر شاهد دیدن جوانان و نوجوانانی خواهیم بود که باید آینده والیبال استان باشند ولی به واقع نیمکت نشین هستند و یا کلا در ترکیب 12نفره حضور ندارند.بازیکنان جوانان و نوجوان انتظار مالی نداشته و به پیشرفت بیشتر اهمیت میدهند و به نوعی باعث پایین آوردن هزینه تیمها نیز خواهند شد.


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 11 آبان 1394
آخرین پست ها